KONKURS „MÓJ LAS”

Starostwo Powiatowe w Węgrowie informuje o rozpoczęciu XXXVIIII edycji konkursu „Mój las” ogłoszonego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Zarząd Główny Liga Ochrony Przyrody Zarząd Główny.

1. Uczestnictwo w Konkursie

W konkursie może brać udział młodzież szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych ogólnokształcących i zawodowych zrzeszona w Szkolnych Kołach Ligi Ochrony Przyrody. Konkurs przeprowadza się w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – młodzież szkół podstawowych klas I – III

Kategoria II – młodzież szkół podstawowych klas IV – VI

Kategoria III – młodzież szkół podstawowych klas VII – VIII

Kategoria IV – młodzież szkół ogólnokształcących oraz zawodowych .

Dla wszystkich kategorii wiekowych obowiązują wyłącznie prace indywidualne.

1. Tematyka Konkursu
  2. Noc w lesie – temat dla I kategorii wiekowej
  3. Być przyjacielem lasu i przyrody – co przez to rozumiesz? – temat dla II kategorii wiekowej
  4. Parki Narodowe a lasy gospodarcze – różnice i korzyści wynikające z istnienia tych form – temat dla III kategorii wiekowej

III. Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych:

Prace konkursowe należy wykonać w formie opisowej o objętości do 10 stron maszynopisu dla II, III, IV kategorii wiekowej, dla I kategorii wiekowej – plakat formatu max. A3 z podpisami.

1. Część opisowa może być uzupełniona fotografiami, rysunkami, szkicami itp.
  2. Do uznania autora pozostawia się format pracy, oprawę, liternictwo i szatę graficzną.
  3. W pracy muszą być podane źródła wykorzystane w pracy konkursowej (bibliografia).
  4. Prace konkursowe muszą być opatrzone: nazwiskiem i imieniem autora, dokładnym adresem szkoły (kod, miejscowość, ulica, telefon), klasa, wiek ucznia, imię i nazwisko nauczyciela członka LOP – opiekuna pracy (uczniowie klas I-III nazwisko wychowawcy, klas IV-VIII nazwisko pani Jolanty Kowalik).
  5. Prace konkursowe muszą być zgłaszane w terminach podanych w regulaminie i spełniać wszystkie jego warunki.
  6. Prace konkursowe muszą być oryginalne, kopiowanie innych autorów powoduje dyskwalifikację pracy. Należy podać materiały źródłowe wykorzystane przy opracowaniu swej pracy.
  7. Aby praca była przyjęta, musi być załączona zgoda rodziców /prawnych opiekunów dziecka/ na przetwarzanie danych osobowych (RODO)

Uczniowie klas I-III przynoszą prace do swoich wychowawców, uczniowie klas IV-VIII do pani Jolanty Kowalik do 28 listopada 2024r.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Jolanta Kowalik