„TU ZDOBĘDZIECIE WIEDZĘ, PRZYJACIÓŁ, WSPOMNIENIA…”

2.09.2024r. dziewięćdziesięcioro uczniów pierwszych klas oficjalnie rozpoczęło naukę w naszej szkole. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanym holu, w którym zgromadzili się nieco onieśmieleni pierwszoklasiści, ich rodzice i rodziny oraz nauczyciele. Wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Teresa Święcicka, która krótko przedstawiła najważniejsze zasady pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Następnie Magdalena Glinka z 4A  i Kajetan Wielądek z 3Bzapewnili pierwszoklasistów słowami poety, że w naszej szkole zdobędą nie tylko wiedzę, ale też wielu przyjaciół i wspaniałe wspomnienia. Główny punkt uroczystości stanowiło ślubowanie. Po złożeniu przysięgi każde dziecko zostało symbolicznie pasowane na ucznia przez panią dyrektor. Pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki i moc życzeń od gości uczestniczących w uroczystości – burmistrza Węgrowa p. Pawła Marcheli, p. Piotra Szaniawskiego, pani Agaty Adamczuk,  ks. Michała Kisiela, p. Romana Postka. Historyk przybliżył dzieciom postać patrona szkoły, Jana Dobrogosta Krasińskiego. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu szkoły oraz wspólnymi zdjęciami, które upamiętniły ten ważny dzień.
Uczniowie klas od II do VIII rozpoczęli nowy  rok szkolny spotkaniami z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Życzymy naszym uczniom radości z chodzenia do szkoły oraz wielu wspaniałych chwil spędzonych z przyjaciółmi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Węgrowie. FOTO>>>