DO TEATRU ZA ZŁOTÓWKĘ

21 października 2022r. 160 uczniów najstarszych klas naszej szkoły wybrało się do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.
W ramach programu ,,Kulturalna szkoła na Mazowszu” młodzież obejrzała za symboliczną złotówkę przedstawienie „Żółta Dama – legenda muzyczna”. Uczniowie w skupieniu śledzili tragiczne losy kasztelana Kuczyńskiego i jego pięknej żony Ludwiki. W postacie te wcielili się Rafał Szatan i Edyta Krzemień. Przedstawienie oparte na motywach legendy z naszego regionu było bardzo ciekawe. Na uwagę zasługują piękna muzyka, doskonała gra aktorów, ciekawa scenografia i barwne kostiumy. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych rozwijających kreatywność i umiejętności aktorskie.

Aleksandra Osmólska, klasa 6a