NASZE DZIELNE ZUCHY

W dniach 16-18 września zuchy z 9 Gromady Zuchowej ,,Orlęta” im. hm. Aleksandra Kamińskiego wzięły udział w jubileuszowych 30. Dniach Chorągwi Mazowieckiej w Płocku – święcie mazowieckich harcerzy.
Patrol złożony z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie: Basi Świątek z 2B, Poli Paśniewskiej z 3B i Julki Wojtyry z 3A oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie zmierzył się aż z 16 patrolami zuchowymi z całego Mazowsza i powtórzył zeszłoroczny sukces zdobywając  1 miejsce na trasie zuchowej.
Mimo niesprzyjającej aury zuchy świetnie bawiły się wykonując kolejne zadania, które przybliżały im goszczące je miasto. A wieczorem czekał na nie koncert zespołu Załoga Szklanego Jasia, podczas którego cała sala mogła usłyszeć, że węgrowskie zuchy wróciły niedawno z krainy ludzi północy, czyli z wikińskiej kolonii.

przewodniczka Weronika Wikieł