BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU W NASZEJ SZKOLE

11 grudnia br. reprezentacja Hufca ZHP „Doliny Liwca” im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju dyrektorce  naszej szkoły, pani Teresie Święcickiej. Betlejemskie Światełko Pokoju to symbol pokoju i pojednania, którym harcerze z Polski dzielą się od 1991roku, niosąc lampiony ze światłem do szkół, urzędów i szpitali. Węgrowscy harcerze, wśród których były uczennice naszej szkoły Aleksandra Kamińska, Maria Sińczuk i Julia Wojtyra, przywieźli Betlejemskie Światełko Pokoju z Zakopanego, gdzie odebrali je w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach z rąk słowackich skautów. Dziękujemy za przekazanie tego wyjątkowego symbolu miłości, życzliwości i solidarności. Niech będzie on inspiracją dla każdego z nas nie tylko w  czasie Bożego Narodzenia.

Marzena Wołynko