31. DNI CHORĄGWI MAZOWIECKIEJ W WĘGROWIE

29.09.br. do Węgrowa przyjechało ponad 700 harcerzy z województwa mazowieckiego, by świętować 31. Dni Chorągwi Mazowieckiej. Przez trzy dni goście poznawali historię Węgrowa, legendy związane z naszym miastem oraz jego walory turystyczne. Uczestniczyli także  w różnorodnych grach i zabawach,  rozwiązywali zagadki przygotowane specjalnie dla nich przez węgrowskich harcerzy, wśród których są uczniowie naszej szkoły: Lena Detner i Weronika Krupa z 8b, Maciej Rychlik z 7a, Aleksander Maksymowicz z 5c, Maria Sińczuk, Julia Wojtyra i Jan Kasperowicz z 4a.
W sobotni wieczór harcerze z Mazowsza spotkali się na Rynku Mariackim na koncercie zespołu „Stara kuźnia” oraz na wspólnym ognisku. W niedzielę uczestniczyli we mszy świętej i w uroczystym apelu podsumowującym  wizytę w naszym mieście. Z pewnością chwile spędzone w Węgrowie na długo pozostaną w pamięci uczestników  31. Dni Chorągwi Mazowieckiej.

Lena Detner z kl. 8b