WSZYSCY PRAGNIEMY POKOJU!

21 września br. uczniowie obu węgrowskich szkół  podstawowych spotkali się na Rynku Mariackim w Węgrowie, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Pokoju ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dzieci z chorągiewkami i białymi papierowymi gołąbkami  z uwagą wysłuchały wystąpień pań dyrektorek, które mówiły o tym, że konflikty zbrojne na świecie to zniszczenia, śmierć, nienawiść, opuszczanie swoich domów i utrata dorobku życia, to nieszczęścia spotykające dzieci i dorosłych, zagłada zwierząt i środowiska naturalnego.
Na zakończenie spotkania Natasza Łozowska i Nikola Suchodolska zaśpiewały piosenkę – hymn J.Lennona  „Imagine”, a pani dyrektor Teresa Święcicka życzyła zebranym, aby za rok Międzynarodowy Dzień Pokoju  był obchodzony w Europie już bez wojny na Ukrainie.

Marzena Wołynko